Pasek napędowy 729x18 mm

Pasuje do modeli
Numer SKU
PAS016

Magazyn
dostępny

Wysyłka
48 godz.
15,00 zł

Opis

Charakterystyka

Pasek napędowy 729X18 GY6 Produkty GY6 są to typowe części zamiennikowe odpowiadające jakości oryginalnych części stosowanych przez producentów skuterów.

Czy wiesz że
Pasek napędowy to część występująca przede wszystkim w skuterach. Jest to odpowiednik łańcucha.

Paski napędowe są częstą bolączką ponieważ często pękają i to zazwyczaj w najmniej spodziewanych momentach. Jednakże dużo zależy tutaj od rodzaju paska jaki zamotujemy w naszej maszynie.

Jeżeli chodzi o materiał z jakiego zbudowany jest pasek to rozróżniamy ich dwa rodzaje:

  • paski standardowe 
najczęściej spotykane paski jednakże stosunkowo tanie i mało wytrzymałe

  • paski kevlarowe
paski wykonane z kevlaru są znacznie trwalsze od pasków zwykłych. Kevlar jako twardszy materiał wytrzymuje dużo większe przeciążenia jednakże ma on także swoje wady. Montaż paska kevlarowego w zwykłym skuterze może doprowadzić do szybkiego zużycia wariatora ponieważ kevlar wyciera stopniowo jego ścianki. Należy zatem pamiętać iż montując pasek kevlarowy warto zainwestować w tuningowy trwalszy wariator.

Oczywiście istnieją różne firmy produkujące paski. Nawet zwykły pasek dobrej firmy może przetrwać tyle samo co paski kevlarowe. Paski najtańsze natomiast produkowane są z niskiej jakości materiałów i ich żywotność nie jest duża. Renomowane firmy zajmujące się produkcją pasków to RMS, Malossi, Bando, Dayco

Przed zakupem paska należy obligatoryjnie upewnić się jaki ma on wymiar. Jest on najczęściej napisany na zewnętrznej stronie paska
Parametry
Długość [mm] 729
Szerokość [mm] 18

Opinie: Pasek napędowy 729x18 mm

Dodaj opinię o produkcie

Piszesz opinię jako niezalogowany Użytkownik. Zaloguj się, aby opinie były przypisywane do Twojego konta w motor-x.pl