Koszyk

Kaski motocyklowe


Nowe kaski LS2 2019

Seria kasków LS2 na 2019 to oczywiście wysoki standard do którego już przyzwyczaił nas producent, ale też wiele nowoczesnych rozwiązań, których nie widzieliśmy wcześniej, jak na przykład materiał skorupy HPCF, czy też innowacyjne, blendy przeciwsłoneczne Iridium Blue, sprawdź teraz!

Kaski do 150 PLN

Aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę, nie musisz wydawać fortuny. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli kasków motocyklowych, które oferują odpowiedni poziom bezpieczeństwa za niewygórowaną cenę - sprawdź pełną ofertę kasków do 150 zł w naszym sklepie.

Wszystkie kategorie kasków motocyklowych

Bestsellery

Akcesoria do kasków

Outlet


Kask to najważniejsza część ubioru motocyklisty. Zapewnia on bezpieczeństwo i chroni naszą głowę dlatego tak wielką wagę powinniśmy przykładać do jego doboru. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór kasków, zaczynając od kasków otwartych, poprzez kaski cross / enduro, dual sport, fullface czyli kaski zamknięte, a na kaskach modułowych kończąc.

Jak wybrać kask motocyklowy? Przed dokonaniem zakupu zmierz obwód głowy, na przykład centymetrem krawieckim. Ewentualnie możesz użyć czegoś w rodzaju grubego sznurka, którego długość musisz później zmierzyć. Obwód głowy mierzymy nad uszami. Sam pomiar natomiast najlepiej rozpocząć od czoła, w okolicy brwii. Aby być pewnym wyniku, dobrze jest poprosić drugą osobę do pomocy przy odpowiednim ułożeniu miary. Teraz zostało sprawdzić wartość na miarze, i skorzystać z tabeli rozmiarów kasków na naszej stronie, w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru.

Niezależnie od rodzaju kasku na motor, czy będzie to kask motocyklowy damski czy męski, full face czy cross, renomowanej marki czy tańszy model - przy jego doborze musimy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest on wykonany oraz czy spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa. Na dzień dzisiejszy prowadzone są różnego rodzaju testy mające na celu określenie standardu danego kasku.

Producenci prześcigają się w nowych technologiach stosowanych przy produkcji kasków dzięki czemu wzrasta nasze bezpieczeństwo. Należy zatem pamiętać aby zachować szczególną uwagę przy doborze kasku na motor.


Kiedy pomyślimy o motocykliście, najpewniej wyobrazimy go sobie w kasku otwartym - wszak to klasyka klasyki. Budowa kasku otwartego to pełna skorupa tylna, bez części przedniej osłaniającej twarz i szczękę. Zamiast tego, u dołu kasku znajduje się pasek z zapięciem, który ma za zadanie utrzymanie kasku na naszej głowie. Najczęściej jest wybierany po prostu jako kask na skuter. Podobnie jak wszystkie rodzaje kasków, te również mają swoje wady i zalety.

Kask motocyklowy otwarty to głównie wybór stylistyczny. Na ogół uważa się, że kaski otwarte nie mają zbyt dużych zalet jeżeli chodzi o bezpieczeństwo - chronią tylko część naszej głowy, jednak nadrabiają dzięki uczuciu wolności i wiatru na twarzy podczas jazdy. Zaletą jest również doskonałe pole widzenia. Oczywiście znajdziemy tutaj całe spektrum modeli i dostępnego wyposażenia, zaczynając od kasków z przednią szybą lub bez niej, opcjonalnie dołączanym daszkiem, wewnętrznymi blendami przeciwsłonecznymi, czy też systemami gotowymi na akcesoria bluetooth. Najdroższe modele posiadają nawet wentylację, co generalnie nie jest stosowane w kaskach o budowie otwartej.

Z największych wad kasków otwartych należy wymienić na pewno słabą ochronę o której pisaliśmy wcześniej. Dodatkowo to jedne z najgłośniejszych kasków. Są też mało aerodynamiczne, oraz oferują mniej możliwości w porównaniu z kaskami zamkniętymi. W zamian za to, w żadnym innym kasku nie będziemy mieli tak dużego poczucia wolności. Tak jak pisaliśmy wcześniej, kaski tego typu najczęściej spotkamy głównie u właścicieli skuterów, ale też motorowerów i małych maszyn miejskich. Często również ujrzymy na mieście kaski typu chopper.

Kaski crossowe są przeznaczone do jazdy off-roadowej. Najczęściej spotykamy je u właścicieli maszyn typu cross, enduro, ATV, są wybierane również jako kask na quada. Ich cechą charakterystyczną jest mocno wysunięta szczęka kasku, oraz duży daszek. Kaski motocrossowe są wyposażone w zestaw filtrów, odpowiedzialny za filtrowanie kurzu i pyłu z powietrza które dostaje się do środka kasku. Specjalnie wyprofilowana konstrukcja ułatwia również oddychanie, zapewniając większy przepływ powietrza wewnątrz kasku. Daszek ma za zadanie chronić naszą twarz przed błotem, kamieniami jak i promieniami słonecznymi. Część kasków pozwala nam opcjonalnie wykręcić daszek. Najczęściej spotkamy je w wersji bez przedniej szyby, wtedy o ochronę wzroku musimy odpowiednio zadbać, dokupując do zestawu specjalne gogle.

Coraz częściej jednak na rynku pojawiają się kaski typu Dual Sport. Kaski typu Dual sport to kaski pełnotwarzowe, zaprojektowane tak, aby sprostać zarówno potrzebom ostrej jazdy terenowej, jak i spokojnej jeździe po gładkim asfalcie. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych kasków które możemy spotkać w ruchu miejskim, wyglądają bardzo futurystycznie. Najlepiej wykorzystają je ci, którzy jeżdżą zarówno normalnie, jak i off-roadowo. Cechy kasków dual sport które są najbardziej godne uwagi, to przede wszystkim szeroka szyba przednia, obejmująca całą przednią część twarzy, oraz charakterystyczny daszek przedni. Oba te elementy zostały zapożyczone z kasków off-road/enduro. Głównym zadaniem daszka kasku jest ochrona przed pyłem, kamieniami, zanieczyszczeniami i światłem słonecznym. Głębokie wcięcie kasku pozwala na założenie gogli offroadowych, które również mają za zadanie ochronę oczu przed pyłem i zanieczyszczeniami. Wiele modeli jednak posiada w zestawie szybę przednią, dzięki czemu nie musimy się tym martwić.

Jeżeli jednak nie jeździsz offroadowo, i planujesz zakup kasku typu Dual Sport tylko do jazdy szosowej, musisz się zastanowić czy ma to sens, gdyż może zaistnieć kilka problemów. Na przykład daszek - pomimo że doskonale spełnia rolę do jakiej został stworzony - na drodze nie spisuje się tak dobrze. Przy większych prędkościach będzie stawiał widoczny opór wiatrowi, przez co jazda może być mniej przyjemna. Dodatkowo aerodynamika samych kasków Dual Sport nie jest tak dobra jak w kaskach full face, modułowych czy też otwartych. Pamiętaj, to doskonały wybór jeżeli połowę czasu jeździsz offroadowo, połowę szosowo - inaczej należy zastanowić się nad kaskiem dedykowanym danemu stylowi jazdy.

Kask zamknięty, powszechnie nazywany kaskiem typu "sportbike" lub kaskiem integralnym. Kask motocyklowy typu Full Face zapewni nam najlepszą ochronę oraz integralność strukturalną skorupy. Kaski tego typu są generalnie klasyfikowane jako kaski typu “sportbike”, jednak to nie wyklucza używania ich na innych typach maszyn niż sportowe. Są bardzo popularne wśród kierowców różnych maszyn. Swoją popularność zawdzięczają sporej przewadze konstrukcyjnej w stosunku do swoich odpowiedników.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, główną zaletą kasków integralnych tego typu jest ich zamknięta konstrukcja, która zapewnia najwyższe bezpieczeństwo spośród wszystkich rodzajów kasków. Dzięki temu, że skorupa jest jednoelementowa, jest dużo większa szansa na to, że podczas wypadku jej integralność strukturalna nie zostanie naruszona - w przeciwieństwie do kasków np. modułowych, w których cała szczęka kasku polega na mechanizmie zawiasowym. Kaski tego rodzaju są też cichsze, co w głównej mierze zawdzięczamy również jednoczęściowej budowie kasku - ich konstrukcja nie pozwala na swobodny ruch powietrza do wewnątrz kasku eliminując “świsty”, a dodatkowo, aerodynamiczna konstrukcja zapewnia prostszą drogę powietrzu które opływa kask podczas jazdy.

Kaski zamknięte oferują również najszerszą gamę akcesoriów i części wymiennych, zaczynając od alternatywnych szyb (jak np. Pinlock), wewnętrzne blendy przeciwsłoneczne czy moduły bluetooth. Możemy również bardziej dopasować kask do naszej głowy, instalując np. dodatkowe policzki. Należy jednak pamiętać przy wymiarowaniu kasku, że z biegiem czasu policzki “spłaszczą” się o około 20%. Zaleca się kupienie trochę mniejszego kasku niż początkowo sądziliśmy, gdyż z biegiem czasu dopasowane kaski stają się luźniejsze. Powodem dla którego niektórzy ludzie nie lubią kasków zamkniętych, to złe dopasowanie kasku do kształtu twarzy, co powoduje dyskomfort, a nawet brak odpowiedniej widoczności. Oczywiście powodem również może być brak “wiatru we włosach” podczas jazdy.

Dwa pierwsze powody możemy z łatwością wyeliminować, znajdując kask który będzie odpowiednio dopasowany do naszej głowy, oraz zapewni odpowiednie pole widzenia - za to trzeci argument jest już nie do obalenia, to kwestia upodobań, wiatr we włosach podczas jazdy to naprawdę przyjemne uczucie.

Jeżeli postawimy obok siebie dwóch motocyklistów - jednego w kasku typu full face, drugiego w kasku szczękowym - na pierwszy rzut oka nie zobaczymy żadnej różnicy. A przynajmniej do momentu, kiedy kierowca w kasku modułowym nie uniesie części szczękowej swojego kasku. Kask modułowy wyróżnia możliwość otwarcia części szczękowej - szczęka wędruje w górę, odsłaniając twarz kierowcy. Kaski modułowe to kompromis pomiędzy kaskami typu full face i otwartymi. Kaski tego rodzaju są niezwykle popularne pośród turystów przemierzających długie trasy - ich uniwersalność czyni z nich najlepszy wybór na długie godziny w siodle. Biorąc pod uwagę, że kask modułowy może zawierać w sobie wszystkie zalety kasków full face, oraz oferować dodatkowe udogodnienia, nic dziwnego, że są tak popularne i poszukiwane.

Jednak kaski szczękowe również mają swoje unikalne dla konstrukcji wady. Jedną z nich jest niższa odporność kasku niż kask typu full face. Całość kasku nie składa się z jednego elementu, tak jak w przypadku kasków zamkniętych, a z dwóch lub więcej. Sam mechanizm odpowiadający za połączenie i unoszenie szczęki może być przyczyną strukturalnej słabości w samym kasku. Chociaż sama struktura kasku nie jest szczególnie osłabiona, sama przerwa pomiędzy kaskiem a modułem szczękowym może być mniej odporna na bezpośrednie uderzenie. Dlatego też, kaski modułowe często nie spełniają rygorystycznych norm Snell, ale za to często dysponują certyfikatami DOT oraz ECE, co jest gwarancją odpowiedniej ochrony. Kaski modułowe uważane są też za cięższe i bardziej hałaśliwe niż ich odpowiedniki. To wina mechanizmu unoszenia szczęki. Producenci stosują więcej materiałów (często metalowych) do budowy mechanizmu unoszenia szczęki, dzięki czemu unoszenie szczęki jest możliwe, i automatycznie zwiększa ciężar kasku. Co za tym idzie, przerwa w strukturze kasku pomiędzy szczęką i skorupą, która jest niezbędna do otwarcia kasku, tworzy punkt oporu dla powietrza, które uderzając w szczelinę generuje dodatkowy hałas. Wyjątkiem są tutaj kaski z najwyższej półki, jak np Schuberth C3 Pro, który jest zaprojektowany tak doskonale, że jest uważany za jeden z najcichszych kasków na świecie.

Należy też zaznaczyć, że kask szczękowy nie jest zaprojektowany tak, aby jeździć w nim w pozycji otwartej szczęki. To tak, jakbyśmy jechali z wielkim żaglem na czubku głowy. Szczękę kasku powinniśmy podnosić tylko podczas postoju. Jednak podobnie jak w wypadku poziomu hałasu i kasku Schubetrth C3 Pro, tutaj również mamy wyjątek- kask Shark Evoline Pro pozwala na podciągnięcie szczęki do tyłu kasku i jego blokadę. Kolejne kaski modułowe z pewnością zaimplementują tę funkcjonalność u siebie.

Szukasz kasku dla dziecka? W ofertach producentów widzimy coraz więcej kasków dla dzieci. W zasadzie to po prostu mniejsze wersje kasków dla dorosłych. Producenci proponują dla naszych pociech kompletną ofertę; znajdziemy w niej zarówno kaski otwarte, zamknięte, czy też kaski typu cross/enduro.

W kaskach dziecięcych również znajdziemy udogodnienia takie jak hiperalergiczna, wypinana wyściółka, deflektory oddechu, wentylację wewnątrz kasku, powłoki anty UV, pinlocki itd. Kaski posiadają nowoczesny design, który z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym użytkownikom skuterów i motocykli.